Březen 2015

Proč tento blog

29. března 2015 v 20:07 | Divoženka
V podstatě tento blog vznikl ze zoufalosti. Právě kupujeme dům - na tom by nebylo nic špatného, naopak. Velmi se těšíme, až nadobro uděláme městu pápá a přesídlíme na venkov. Já, můj muž (Tichošlápek) a náš pes (Amálka). Město nám zkrátka nesvědčí.

K zoufalství mě dohání systém. Dům máme vybraný už asi 2 měsíce a stále se potýkáme s ohromnou hromadou zbytečné byrokracie, nemluvě o tisících korun vyhozených v podstatě za nic (poplatek za poplatek a čerstvý vzduch). A dům stále ještě není náš. Nedivím se, že jsou lidé stále více vystresovaní a stále častěji se uchylují k násilí (ano, narážím na nedávný masakr v Uherském Brodě, napadení na Úřadu práce...). Já bych však, spíše než vzala zbraň s sebou do banky (nebo na katastr, pojišťovnu, stavební úřad etc.), nejradší zastřelila sama sebe. Och, jak jsem se bála, že rekostrukce domu bude šílený podnik, ale kdeže! Nejšílenějším podnikem v tomto státě je dát se všanc systému, který má za cíl jediné - co nejvíce občana znechutit a znepříjemnit mu život, aby se, pro příště, raději do ničeho nepouštěl.

A protože v mém okolí už není nikdo, koho by to neomrzelo poslouchat, vznikl nový blog. Doufám, že už brzy budu moci přidávat články o tom, jak se nám daří v novém domově, Na Blatech.